Přístupné webové stránky pro neslyšící
Zpřístupnění webové stránky neslyšícím uživatelům českého znakového jazyka je možné považovat za podobný proces jako kdy chcete udělat verzi webu v jiném jazyce.
Video či videa v českém znakovém jazyce pak umístíte na nově vytvořenou podstránku – jazykovou verzi webu v českém znakovém jazyce, stejně jako je např. v angličtině. Podstránku můžete označit piktogramem rukou nebo zkratkou ČZJ a umístit na ni libovolné množství videí.
Ani v případě jazykové mutace webu např. do angličtiny není vždy možné ani nutné, aby bylo přeloženo vše. To samé platí i v našem případě. Například galerie či muzeum se může ve videích zaměřit na představení svých expozic, webová stránka organizace poskytující služby může vybrat ty, které by mohly být pro cílovou skupinu užitečné, na stránce úřadu bude užitečné video, které se pomůže neslyšícím lidem, kteří preferují přijímání informací v ČZJ se v nabídce služeb úřadu zorientovat.
Videa v českém znakovém jazyce nejen natočíme, ale také vám poradíme s výběrem toho, co bude webová sekce v českém znakovém jazyce i konkrétní videa obsahovat.
Náš tým je složen z odborníků na překlad a lokalizaci webu, jsme v úzkém kontaktu s komunitou neslyšících, sledujeme trendy v zahraničí, zejména se opíráme o výzkum, který jsme provedli v roce 2023.
V úvodní konzultaci, která je zdarma, vám nastíníme, jaké jsou možnosti i s ohledem na váš rozpočet.